Loading...

ورق طرح شینگل

ورق طرح شینگل

ورق طرح شینگل با توجه به مشخصات فنی،سقف شیروانی  اصولاً به سقفی که بین ۱۵ الی ۷۰ درجه شیب داشته باشد سقف شیب‌دار گفته می‌شود که البته در اکثر موارد این شیب در بام‌ها، چیزی بین ۳۵ تا ۵۰ درجه در نظر گرفته می‌شود.

از نقطه نظر شیب، در سقف‌های شیب‌دار، شیب ساده که یک الی دو شیب می‌باشد و شیب چندگانه قابل اجرا ماست. سقف‌های شیب‌دار را به دسته‌های گوناگونی بر حسب نوع شیب و جنس پوشش تقسیم‌بندی شده‌اند:

 

شیب سقف شیروانی

سقف  شیروانی به سقفی گفته میشود که دارای شیب قابل مشاهده باشده (بیشتر از 12%) ؛این نوع سقف نمایی گوشه دار و شکلی شکسته به ما میدهد.این سقف شیبدار به دو صورت اجرا میشود،

سقف شیروانی از یک جهت به اصطلاح شیب یک طرفه و سقف هایی با شیب از دو جهت یا به اصطلاح دو طرفه.هرچه تعداد شیب سقف ها  بیشتر باشد زیبایی بصری بیشتری نیز به کار و نما میدهد. سقف‌های شیب‌دار متداول عبارت‌اند از: یک طرفه، دو طرفه و چهار طرفه.

ورق _ طرح _ شینگل

غالباً سقف شیبدار در نواحی بارانی و برفی و یا مناطق که اکثراً بارندگی هست؛مناسب است .اما امروزه در شهرهای کم بارش  هم به دلیل اینکه ارتفاع در اجرای سقف ورق طرح شینگل ایجاد میکند.

ازپوشش سقف شیبدار برای کاربری های متفاوتی بخصوص برای اجرای سوله ها، سالن های ورزشی و تجاری، آلاچیق ها و کلبه ها و یا برای ایجاد بام سبز یا حتی پوشش تراس هم  میتوان استفاده می شود.

بهینه سازی

سقف شیبدار در صرفه جوی مصرف انرژی و کاهش مصرف بی قاعده انرژی تاثیر قابل توجهی دارد.

هرکدام از متریال های سقف شیروانی مزیت ها و نقاط ضعفی دارند ولیکن در همه آنها یک وجه مشترک وجود دارد.  آنجایی که تمامی مصالح موجود برای سقف شیبدار تا حدودی توان انجام وظایف خود را دارند انتخاب طرح و سبک های مختلف شیبدار یک جنبه اثر گذار برای طراحان و معماران میباشد.امروزه مصالح های گوناگون با سبک های متفاوت گزینه های بسیاری را برای انتخاب پیشنهاد میدهد.

 

  • سقف‌های شیروانی  که در آن‌ها از عایق‌های حرارتی استفاده نمی‌شود و اصطلاحاً سقف‌های شیب‌دار سرد خوانده می‌شوند.
  • سقف‌های شیروانی که در آن‌ها عایق‌های حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اصطلاحاً به آن‌ها سقف‌های شیب‌دار گرم گفته می‌شود.

استفاده مدرنیته از سقف

در معماری مدرن و پسا مدرن و طی سال‌های اخیر معماران برتر جهان سعی کرده‌اند

تا بر حسب شرایط مختلف طرح‌هایی را برای سقف‌های شیروانی ارائه کنند که تا حد امکان از جنبه‌ی صرفه‌جویی در مصرف انرژی حافظ محیط زیست نیز باشد.

استفاده از سقف‌ها‌ی شیروانی جدید نه تنها می‌تواند ظاهر خانه‌ی شما را مدرن‌تر کند بلکه

در برخی از طرح‌ها می‌تواند موجب ذخیره‌ی انرژی خورشیدی و گرمایشی بیشتری نیز شود.

طراحی این‌گونه سقف‌ها  شیروانی بر دو نوع است:

در یک مورد که مخصوص مناطق گرم می‌باشد سقف‌ها طوری طراحی و اجرا می‌شوند که حتی‌المقدور نور خورشید را بازتاب دهند و

حرارت کمتری را نسبت به سقف‌های معمولی جذب کنند،

متریال و مصالح سقف شیروانی 

تایلهای بتنی: بسیار شبیه به تایل سفالی میباشد.از نظر کیفیت بسیار پایدار و بادوام بوده و توانایی این را دارد همان ظاهر و فرم سفال را با هزینه بسیارپایین تر تداعی کند.

تایلهای سفالی: سفال یک متریال سنتی و قدیمی میباشد.

این محصول یادآورحس جهان باستان است علاوه بر آن جزرء متریال های شکننده برای سقف شیبدار است.

سقف  شیروانی با سنگ لوح

تایل سنگ لوح متریالی مقاوم و زیبا برای سقف شیبدار ورق طرح شینگل است افزون برآن به سقف شما یک ظاهر طبیعی میدهد . با وجودی که از نظر قیمت گران است، از زیبایی طبیعی و دوام بالایی برخوردار میباشد.

سقف فلزی

این نمونه با خطوط صاف و شکسته وظاهر  فلزی اش بر خلاف دیگر مصالح  ظاهری مدرن و امروزی دارد و در رنگ ها و سبک های گوناگون مختلفی موجود است. سقف شیبدار فلزی با سبک نوین و مدرن به خوبی هماهنگ می شوند و می توانند حسی امروزی به سبک های قدیمی ترو سنتیالقا کند.

شینگل برای سقف شیبدار

شینگل جزء آن دسته از پوشش های بام مجلل و شیک محسوب میشود.

این محصول با دارا بودن  وزن کم نسبت به سایر پوشش های بام و تنوع در طرح و رنگ توانسته تمام خواسته های مشتریان خود را برآورده سازد.

به طور کلی شینگل پوششی برای سقف شیبدار میباشد که از جنس  قیر فرآوووری شده تهیه و تولید میشود؛افزون بر دوام و ماندگاری بالا،انعطافپذیری بالا،به منظور بافت سازگار و هماهنگی که ایجاد شده در برابر طوفان ،باد،نفوذآب به داخل مقاومت بسیاز بالایی دارد.

پوشش آندولین برای سقف شیروانی

ورق آندولین برای سقف شیروانی  فعالیتی مشابه عایق دارد.علاوه بر اینکه مقاوم در برابر نفوذ آب میباشد؛دارای انعطاف پذیری بالای بوده از این رو دچار ترک خوردگی نمیشود.این پوشش سقف شیبدار

برای انواع اقلیم ها با شرایط آب و هوایی متفاوت مناسب میباشد.

ورق گالوانیزه برای سقف شیبدار

فولاد و آهن جز آن دست ه از عناصری میباشند که دچار زنگ زدن و تضعیف در دراز مدت میشوند .ورق های گالوانیزه با توجه به ساختار خاص خود دیگر این مشکل را ندارد؛همین امر سبب گردیده تا کاربرد این متریال مورد پسند بسیاری از صنعت ها بخصوص مناسب برای سقف شیبدار باشد.این محصول علاوه بر اینکهار از نظر مالی مقرون بصرفه میباشد،دارای وزن بسیار کم و رنگ های مختلفی هم است.

تابل سنگریزه ای برای سقف شیبدار

لایه قابل توجه آن از جنس گالوالوم (آلوزینک) است که بسیار مقاوم تر از ورق های گالوانیزه میباشد.

گالوالوم آلیاژی است از فولاد آلومینیوم و روی که شامل مقداری سیلییکون میباشد.پوشش تایل سقف شیبدار با توجه به ساختار خاص خود در عوامل جوی بسیار مقاوم میباشد.

بادرنظر گرفتن سبکی این پوشش در مواقع زلزله مقاوم است و مناسب برای هر نوع آب و هوای جغرافیایی میباشد.

ایرانیت برای سقف شیبدار

از نظر قیمت ارزان ترین و مقرون بصرفه ترین متریال موجود برای سقف شیبدار  است.ایرانیت محصولی بسیارسبک میباشد اما امکان عایق بندی برای آن وجود ندارد ،علاوه بر آن در دراز مدت در برابر نور و خورشید تغییر رنگ میدهد.    می‌توان گفت این پوشش سقف شیبدار  کاملا سازگار با محیط زیست میباشد.میشود آنهارا به راحتی بازیافت کرد.