Loading...

مشخصات فنی یک شینگل خوب چگونه است؟

یکی از مهمترین اجزای ساختمان سقف است که موجب هویت بخشیدن و زیبایی ویلای شما می شود. عوامل بسیاری همچون میزان باد، باران، رطوبت، موقیعت جغرافیایی، گرما و سرما، وزن و مشخصات فنی ساختمان و نوع کاربری ساختمان عواملی هستند که در انتخاب سقف شیروانی تاثیرگذار هستند. شینگل به پوشش سقف های شیب دار گفته می شود که این روزها بسیار پرمصرف و کاربردی هستند.

در دو دهه ی پیش، این سقف ها به وسیله ی طراحان صنعتی، در کشور آمریکا طراحی و تولید شد. خیلی طول نکشید که این نوع سقف، در کشورکانادا، جزو پرفروش ترین پوشش های قفل شیبدار شد.

شینگل توانست خیلی سریع جای خود را به سقف های سفالی و سنتی گذشته دهد تا با همه ی شرایط آب و هوایی سازگار باشد.

از همان ابتدای طراحی، راه خود را به بازار ایران باز کرد. سال ۱۳۸۰ بود که شینگل در همان بدو ورود به کشور مورد استقبال کارشناسان این صنعت قرار گرفت.

در واقع شینگل از جمله متریال هایی به حساب می آید که برای پوشش سقف های شیبدار استفاده می شود.

……. سقف شیروانی  شینگل بهترین انتخاب در اجرای سقف های شیبدار  …….

ویژگی های سقف شینگل

  • مقاومت در برابر رطوبت و باد و حرارت
  • طول عمر های بالا و ضمانت های طولانی مدت
  • نصب آسان و راحتی در حمل و نقل ، قابلیت رفت و آمد
  • قابلیت نصب در هر ساختمانی با سقف شیبدار
  • انعطاف پذیر و دارای رنگ های متفاوت

پوشش های شینگل دارای ویژگی های مشترک ولی کیفیت های متفاوتی هستند، کیفیت و تکنولوژی سقف های شینگل مشخص کننده میزان مقاومت و استحکام سقف های شیبدار خواهند بود، استفاده از تکنولوژی های به روز و بالا در ساخت سقف های شینگل باعث شده تا ویژگی های جدیدی به این نوع پوشش اضافه شود و روز به روز گسترش پیدا کند، با تکنولوژی های برتر و به روز استحکام و مقاومت سقف های شینگل بالاتر رفته ، کیفیت لایه ها بیشتر شده و زیبایی و ظاهر این متریال هم زیباتر و متنوع تر شده است.

نحوه ی قرار گیری سقف های شینگل

سقف های شینگل به صورت لایه لایه هستند. به طوری که لایه ی بالایی، بر روی لایه ی زیرین، قرار می‌گیرد و از نفوذ آب، به طور صد در صد جلوگیری به عمل می آورد. بر همین اساس، استفاده از این نوع پوشش سقف، برای مناطق پر باران بسیار توصیه می‌شود.

وزن پایین پوشش شینگل، باعث کاهش آثار تخریب و خطرات ناشی از وقوع زلزله می شود. به همین خاطر به عنوان سقف های ضد زلزله از آن ها یاد می شود.

ساختار سقف شینگل به گونه ای است که اجزا آن دارای شکل مستطیلی بوده و تخت و مسطح می باشند و از پایین به سمت بالا گذاشته می شوند. با توجه به متریالی که بر اساس آن شینگل ها ساخته شده اند می توان عمر مفید سقف را حدس زد.

برای ساخت سقف شینگل از مصالح مختلف مانند چوب، فلز، پلاستیک، سیمان و مصالح کامپوزیتی استفاده می شود. سقف خانه هایی که حداقل 20 سال عمر کرده اند باید با متریال های با کیفیت بازسازی شوند. لازم به ذکر است که سقف های شینگل آسفالتی عمر 20 ساله دارند اما متریال های دیگر ممکن است بیشتر عمر کنند.

برای مثال، شینگل های سفال، متالی و مسی ممکن است بیش از 50 سال عمر کنند اما شینگل های چوبی 30 سال عمر دارند. در نظر داشته باشید که برای آنکه بدانیم مشخصات فنی یک شینگل خوب چگونه است؟

 مشخصات فنی یک شینگل خوب چگونه است؟

……  برای مشاهده بروز ترین سقف های شیبدار در ایران کلیک کنید  ……

ساختار شینگل :

سنگ ریزه طبیعی : رنگ دانه ها با مقاومت بالا در برابر اشعه یو وی و ضد حریق .

 فایبر گلاس : که با مقاومت مکانیکی بالا باعث استحکام شینگل در برابر عوامل محیط خارجی میشود.

 سیلیکونی : لایه زیرین شینگل با مقاومت بالا.همه طرح‌های شینگل در برابر آتش، باران و طوفان شدید مقاوم بوده و عایق صوتی است. پوشش های سقفی از 7 کیلوگرم در متر مکعب سبک تر است که در برابر باد با سرعت 200 کیلومتر در ساعت مقاوم است و همچنین در محیط‌های‌‌ بسیار گرم و مقابل اشعه ماوراء بنفش مقاوم است. ویژگی های این سقف این است که میتوان به راحتی بر روی آن راه رفت. سقف شینگل، سقف ساختمان را به طور کامل آب بندی می کند و در تمام جهات اورلب می باشد.

برای آنکه با موضوع مشخصات فنی یک شینگل خوب چگونه است؟ بهتر آشنا شوید با مشاوران ما در شرکت پارس  موگر در ارتباط باشید.