Loading...

سقف شینگل ترک

سقف شینگل ترک

امروزه بدین صورت که به نظر میرسد اجرای سقف شینگل ترک زمان کمی لازم دارد؛ زیرا اگر افراد با تجربه را بکار گیرید تمامی این‌کار برای شما در حد اقل زمان و با هزینه ای مناسب انجام می‌شود. بسیاری از بام های  منازل مسکونی و یا حتی سقف‌های شیروانی که بسیار به چشم دیده می شود با استفاده از سقف شینگل، علاوه‌بر زیبایی ظاهری می‌تواند یک ضخامت خاص و مورد قبول را به نمایش بگذارد. به خاطر وجود طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های متنوع شما با محدودیت‌های خاصی برای انتخاب مواجه نمی‌شوید.

توجه داشته باشید که اجرای  سقف شینگل ترک برای مواقعی است که شما شیب مورد نظر را بیشتر از ۳۰ درصد در نظر بگیرید.

توجه به این مورد مهم به طور کلی  بر روی کیفیت کار تاثیر می‌گذارد. چنانچه شما ضخامتی کمتر از 5لایه را بتوانید در نظر بگیرید، سقف شینگل ترک را می‌توانید به آسانی حمل کرده و حداقل وزنی  را مشاهده کنید. انواع لایه‌های اول تا پنجم هر کدام بصورت جداگانه می‌تواند کارایی خاصی را به نمایش بگذارد.

 

هنر است برای اجرای سقف شینگل ترک برای سقف سعی کنید در ابتدا به بهترین صورت ممکن با آن آشنا شید تا بتوانید به واسطه آشنایی با آن، از مدل‌های انعطاف پذیر و قابل کاربرد این سقف به کار ببرید؛ چرا که امروزه به عنوان یک جایگزین عالی برای بام های شیب داراز سقف‌های شینگل ترک استفاده می‌کنند. شما به واسطه تنوع رنگی و طرح های متفاوت که وجود دارد متوجه هیچ گونه محدودیتی در هنگام انتخاب خود نخواهید شد. همچنین استحکام و ثبات این سقف‌ها باعث می‌شود که در گذر زمان طولانی بتوانید به سهولت و به دور از استرس از آن‌ها استفاده کنید. بعضی از افراد مادام به هزینه نصب فکر می‌کنند اما بهتر است بدانید که هزینه نصب و اجرای‌ شینگل مقرون به‌صرفه است.

نصب سریع

به واسطه نصب سریع، آسان و کم هزینه شما می‌توانید خریدی مقرون به‌صرفه‌ای را برای سقف شینگل در نظر داشته باشید؛ چراکه مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی این سقف به صورتی است که در کنار پایداری ، استحکام، رنگ‌بندی، استقامت و هزینه ی مناسب شما دیگر احتیاج به این نیست تا در مدت زمان طولانی به دنبال جایگزین و یا استفاده از سقف مدرن باشید.

مزایای سقف شینگل

-قابلیت در نصب آسان و سرعت بالای آن را دارد.

-شینگل قابل اجرا بر روی تمامی بام های قدیمی و جدید است.

-در برابر باد و طوفان شدید بسیار با دوام ومستحکم است و با عوامل جوی هر فصل دست خوش تغییرات نمیشوند.

– مدل های مختلف و متنوع سقف شینگل ترک سبب شده با هر نوع سلیقه و بنایی سازگار باشد.

-عبور و مرور بر روی این نوع متریال امکان پذیر میباشد به دلیل مقاومت بالای شینگل

-سقف شینگل ترک را میتوان ضد آب معرفی کرد چون مانع ورود آب باران و برف میشود.

-وزن سبک آن باعث شده برای بناهایی با فونداسیون ضعیف هم قابل استفاده باشد.

-رنگ و مدل طبیعی و با ثباتی دارند و بسیار جلوه خاصی به بنا میدهد.

-همچنین یکی از مزایای مهم  سقف شینگل ترک ضد حریق بودن آن میباشد.

*نکته

جالب سقف شینگل ترک انعطاف پذیری بالای آن می باشد که سبب شده در هر بنایی به هر طرحی قابل اجرا باشد و نظر مهندسین معمار و طراحان را به خود جلب کند.

-نصب سقف ترک شینگل آسان و زمان بر نیست و نیاز به رسیدگی پی در پی ندارد و در صورت نیاز به هرگونه ترمیم ،ترمیم شینگل بسیار آسان میباشد.

-لازم و اضطراری  است چه در اجرای سقف با سقف شینگل ترک و چه دیگر سقف‌های مشابه به آن از سیستم تهویه مناسب در بین تخته زیر شینگل و عایق حرارتی زیر آن به کار برده شود، (به غیر از سقف‌های بتنی).

-شینگل‌های دارای تاریخ با کد تولید مختلف نباید بر روی یک سقف اجرا شود.

-شینگل نباید بر روی سقف کشیده شود.

-نوارسلفن پشت شینگل، از آن فقط برای بسته بندی استفاده شده و برای آب بندی روی بام نیست.

-لایه چسب اعمال شده در کارخانه زمانی فعال می گردد که در معرض گرمای خورشید باشد. اعمال دستی چسب موقعی الزامیست که نصب در فصل های سرد سال و یا در نواحی که با باد تند و یا بام با زاویه تند باشد.

احتياط:

در فصل های گرم سال از ایستادن طولانی مدت بر روی شینگل در پشت بام اجتناب گردد این مورد می‌تواند باعث خرابی شینگل گردد.

از انبار کردن شینگل در مکان ‌هایی که حرارت خیلی بالایی داشته و با امکان برخورد شعله مستقیم وجود دارد، جلوگیری گرد.

چوب osb

برای زیر سازی در اجرای سقف شینگل ترک از تخته هایی به نام OSB به کار برده می شود. با توجه به این که خود شینگل را نوعی عایق می دانند و بر روی همه ی سطوح می توان اجرا کرد اما پیشنهاد می شود که به عنوان قسمت زیرین کار ازاین صفحات چوبی OSB به کار برده شود. تخته او اس بی به ضخامت 11میل و grade 3 آلمان بوده به صورت کامل عایق رطوبت است.

تخته ها را از نزدیک لبه شان با میخ و یا پیچ بدون هر نوع شکاف یا سوراخی می توان متصل کرد .

مرحله آغازین اجرای شینگل

1 – جهت شروع، برگه های یک شینگل سه لتی (3-Tab) را از هم جدا کرده و آن را به عنوان شینگل آغازین نصب نمائید.

اگر آبچکان را بکار نمیبرید این برآمدگی باید 2 سانتیمتر باشد.

3 – شینگل آغازین را برای مابقی قسمتها نصب کنید.

 

1 – یک سقف شینگل ترک کامل را در ناحیه ی گوشه پائین چپ سقف هم تراز با شینگل آغازین قرار دهید.

2 – این مرحله را با نصب شینگلهای کامل تکمیل نمایید.

مرحله دوم

1 – مرحله دوم را با قراردادن اولین شینگل به اندازه 4/16 سانتیمتر در زیر شینگل آغازین شروع کنید.

2 – 2/14 سانتیمتر را به عنوان سطح پوشش نمایان قرار دهید، عملیات محکم کاری را با اطمینان انجام دهید، قسمتهای اضافی را در برآمدگی ها و شیارها مرتب نمایید.

مرحله سوم: محکم کاری و میخ کاری

1 – از 4 میخ در ادامه خط میخ کاری 15 سانتیمتر بالاتر از لبه پائینی و 5/2 سانتیمتر دورتر از ادامه ی حاشیه شینگل بکار ببرید.

2 – میخ ها باید به هر دولایه شینگل نفوذ کنند.

3 – طول میخ باید متناسب با ضخامت زیرسازی بام باشد.

مرحله چهارم: تیزه ها و برآمدگی ها

1 – برای احداث  تیزه از شینگل، باید لبه های سقف شینگل ترک سه لتی (3-Tab) را بوسیله چاقوی مختص سقف و یا هر چاقوی مناسبی به سه قسمت برابر تقسیم نمایید.

2 – تیزه های شینگل را از قسمت پایانی خط الراس بر خلاف جهت باد بر روی هم قرار دهید.

3 – 13 سانتیمتر از هر شینگل تیزه را بیرون بگذارید.

4 – پس از خم کردن شینگل ها از دو میخ در طرفین آن استفاده نمایید.

مرحله پنجم: آبروها

1 – یک رول ورق نرم مناسب جهت آبرو را در راستای خط القعر قرار دهید. فقط حاشیه های آنرا با میخ محکم نمایید.

2 – کلیه ی شینگل ها را در یک طرف آبرو در ادامه ی خط القعر آبرو نصب کنید که باید 30 سانتیمتر از خط القعر عبور نماید. میخ کاری را حداقل 15 سانتیمتر با فاصله از خط القعر در هر دو سمت آبرو انجام دهید.

3 – در فاصله 5 سانتیمتری از مرکز سمتی که شینگل نصب نشده با گچ یک خط رسم کنید. نصب شینگل ها را در بخش بالای خط گچی آن طرفی که  سقف شینگل ترک نصب نشده آغاز نمایید و اضافی آن را برش دهید، دقت بفرمایید تا شینگل های زیرین را برش ندهید. گوشه فوقانی این شینگل ها را محکم نمایید پس از آن چسب کاری و محکم کاری را انجام دهید.