Loading...

انواع سقف شیبدار

انواع سقف شیبدار

در هنگام تعیین مجامع سقف ، طراحان مواد زیادی را برای انتخاب خود دارند. در این بخش مروری مختصر بر روی دک اصلی سقف، انواع سقف شیبدار ، سد هوا ، نگهدارنده بخار ، عایق و مواد بام برای استفاده از سقف مورد استفاده در ایالات متحده ارائه شده است برای اطلاعات بیشتر در مورد این مواد ، به کتابچه راهنمای بام NRCA مراجعه کنید (منتشر شده توسط انجمن ملی پیمانکاران بام). . معیارهای انتخاب سیستم سقف در بخش برنامه مورد بحث قرار گرفته است. ترکیب مواد مختلف به مجامع همچنین در کتابچه راهنمای بام NRCA و سیستم های بام در ساختمان های فدرال مورد بحث قرار گرفته است. به ملاک های تسهیلات متحد UFC 3-110-03 مراجعه کنید.

نگرانی در مورد طراحی هنگام طراحی سقف در آب و هوای سرد ، احتمال ریزش یخ و برف است ، همانطور که در ملاحظات مربوط به طراحی ساختمان در آب و هوای سرد توسط مایک کارتر ، CET و رومان استانگل ، CET توضیح داده شده است.

اصطلاح سیستم سقف به سد هوا یا بخار گیر (در صورت وجود)، عایق بندی سقف (در صورت وجود) و غشای سقف ، چشمک زن و لوازم جانبی اشاره دارد.

پوشش های بام با شیب کم (شیب کمتر یا مساوی 3:12):

پلی پروپیلن Atactic (APP)
Styrene-Butadiene-Styrene (SBS)
استایرن اتیلن استایرن (SEBS)
تک نفره
ترموپلاستیک تک تخته ای
پلی وینیل کلرید (PVC)
ترموپلاستیک پلی الیفین (TPO)
کتون اتیلن استر (KEE)
Thermoset Single-Plies
متیون متیل اتیلن پلی پروپیلن (EPDM)
فوم پلی اورتان اسپری (SPF)
پانل های فلزی
غشاء بام با استفاده از مایع گرم و سرد
پوشش سقف شیب دار (شیب بزرگتر از 3:12):

پانل های فلزی و زونا
زونا آسفالت ، چوب و مصنوعی
چوب لرز
کاشی سفالی و بتونی

سقف ویلا در لواسان

در محدوده ی لواسانات به دلیل دمای پایین هوا و احتمال بارش برف و باران زیاد توصیه میشود که از بهترین نوع سقف شیبدار برای ویلا استفاده کنید. چراکه سقفی که انتخاب میکنیم باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و در برابر طوفان و برف و باران از بین نرود. لذا در انتخاب خود دقت کرده و از بهترین سقف های شیبدار استفاده کنید. یکی از بهترین سقف های شیبدار همانطور که گفته شد شینگل میباشد. چراکه دارای مقاومت بسیار بالایی میباشد و همچنین وزن آن کم بوده و سبک میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سقف های شیبدار میتوانید با کار شناسان ما در شرکت پارس  موگر در تماس باشید.