Loading...

شینگل فلزی

شینگل فلزی

به طور معمول شینگل های فلزی به عنوان گزینه هایی برای سقف های کم شیب تصور نمی شوند.

برخی از سیستم های صفحه فلزی ، می توانند در دامنه های بسیار کم استفاده شوند.

اگرچه برخی از تولیدکنندگان از سیستم های خود برای مناسب شیب های 1/4: 12 (2 درصد) مناسب استفاده می کنند ، NRCA توصیه می کند.

حداقل شیب 1/2 اینچ در فوت به عنوان حداقل شیب طراحی برای مجموعه های سقف هیدرواستاتیک و 3 اینچ در هر فوت باشد.

به عنوان حداقل شیب طراحی برای سیستم های هیدروکینتیک. هرچه شیب بیشتر باشد ، محافظت در برابر نشت قابل اطمینان تر است.

این بخش صفحات فلزی مناسب برای استفاده در دامنه های 3:12 (25 درصد) و کمتر را نشان می دهد.

همچنین می توان از این شینگل های فلزی در شیب های بیش از 3:12 استفاده کرد.

برای سقف های فلزی که فقط برای شیب های بزرگتر از 3:12 مناسب هستند ، به سقف های شیب دار مراجعه کنید.

شینگل های فلزی مناسب برای چه بام هایی است؟

به طور معمول میتوان گفت که از شینگل های فلزی در مناطقی استفاده میشود که دمای هوا بسیار پایین بوده و برف و بارون شدیدی رخ میدهد.

از این بابت سقف شیبدار خانه ها و ویلا ها باید دارای استحکام زیادی باشد که بهترین گزنه شینگل های فلزی میباشد. شینگل های فلزی علاوه بر استحکام و ماندگاری بالایی که دارند زیبایی منحصر بفرد خود را نیز داراست.

شینگل فلزی

چگونگی نصب شینگل فلزی

مرحله اول 

هنگام نصب در شیب های کم (به ویژه شیب های نزدیک 1/2: 12 (4 درصد) یا کمتر) ، یک سیستم پانل فلزی نیاز به ایجاد مقاومت در برابر آب در سراسر سطح سقف دارد.

بنابراین ، سیستم های پانل فلزی با شیب کم باید با هدف ساخت آنها به صورت غشایی طراحی و نصب شوند. برای رسیدن به این هدف ، اتصالات پانل باید با نوار مهر و موم یا مهر و موم یا هر دو ، لحیم یا مهر و موم شوند. همچنین ، اتصال دهنده هایی که در اتصالات انتهایی اتصال یا چشمک زدن به صفحه نفوذ می کنند ، باید با واشرهای واشر مهر و موم شده باشند. علاوه بر ضد آب بودن کلیه اتصالات فلزی ، در حالی که از دوچرخه سواری حرارتی حرکت گسترده ای دارند ، باید ضد آب نیز بمانند. با گذشت زمان ، حرکت حرارتی فلز می تواند از طریق واشر های اتصال دهنده پاره شود و سوراخ های اتصال دهنده ها را بزرگ کند.

مرحله دوم

در استفاده از ورق فلز مداوم در شرایط سقف مسطح باید احتیاط کرد. ورق به دلیل ماهیت متراکم آن به عنوان ماده ، به ویژه در نور آفتاب روی سقف ، مستعد نوسانات گسترده تر و شدیدتر درجه حرارت است. این باعث حرکات انبساطی / انقباضی قابل توجهی در سطح ورق فلز می شود. کنترل خود حرکات دشوار است ، اما همراه با نفوذ سقف لازم برای دریچه ها ، زهکشی ها ، حاشیه ها و گوشه های دیواره ، که حرکت اجتناب ناپذیر را متصل می کند ، پارگی یا شکستگی درز در ورق فلز بسیار محتمل است. استفاده از ورق فلز در سقفهای مسطح را فقط در مواردی که هیچ نفوذی وجود ندارد و حرکات را می توان انجام داد ، در نظر بگیرید. دستیابی به یک سیستم ضد آب قابل اعتماد و با دوام طولانی در سقف کم شیب با فلز دشوارتر از آن است که در سایر مواد غشایی کم شیب وجود دارد.

صفحات ورق فولادی یا آلومینیومی با روکش گالوالوم به طور معمول برای پانل های درز ایستاده با شیب کم مشخص می شوند. در پروژه های تاریخی ممکن است از مس ، مس با روکش ترن یا فولاد ضد زنگ با روکش ترن استفاده شود.

……  برای دیدن مدرن ترین سقف های شیبدار تنها کافیست کلیک کنید  ……

مرحله سوم

برای محافظت در برابر خوردگی در صفحات فولادی ، روش فعلی تعیین 55٪ آلیاژ آلومینیوم روی است (که معمولاً با نام تجاری Galvalume شناخته می شود). تا اواخر دهه 1990 ، پانل های آلیاژ روی و آلومینیوم رنگ نشده دارای روانکاری بودند که از کارخانه استفاده می شد تا تشکیل رول را تسهیل کند. روان کننده سرانجام از بین می رود ، اما لکه های نصب و اثر انگشت برای مدتی باعث ناهمواری می شوند. یک پوشش نازک و اکریلیک شفاف می تواند مشخص شود تا ظاهری یکدستتر داشته باشد و اثرات هوازدگی را به تدریج و با از بین رفتن اکریلیک نشان دهد. Galvalume با روکش اکریلیک با نام های تجاری مانند Galvalume Plus و Acrylume به فروش می رسد.

پانل های شیب کم با روکش کارخانه توصیه می شود. چندین گزینه پایان وجود دارد. رایج ترین پوشش سیم پیچ کارخانه ای ، پلی وینیلیدن فلوراید (PVDF) است که معمولاً با نام های تجاری Kynar و Hylar شناخته می شود. PVDF معمولاً مشخص می شود زیرا طیف وسیعی از رنگ را ارائه می دهد و در برابر تغییر رنگ با گذشت زمان بسیار مقاوم است. نقاشی را می توان در صورت تمایل به انتشار زیاد نیز مشخص کرد.

مرحله چهارم

از ناودانها و پارکت های داخلی در لبه های سقف های فلزی با شیب کم باید خودداری کرد ، زیرا جریان آب در انتهای صفحات و سقوط مستقیم به درجه یا افتادن به یک ناودان خارجی که در زیر سطح است مشکل کمتری است. پانل ها

برخی از پانل ها دارای درزهای اتصال فشرده هستند ، در حالی که برخی دیگر به صورت مکانیکی با یک ابزار درز مکانیکی با برق درز می شوند. در دامنه های 1:12 (8 درصد) یا کمتر ، توصیه می شود صفحات مکانیکی درز دار مشخص شوند.

شینگل فلزی

شینگل فلزی

آشنایی با دو نوع اصلی پروفیل های صفحه درز

دو نوع اصلی از پروفیل های صفحه درز ایستاده وجود دارد ، دنده ذوزنقه ای و دنده عمودی. از صفحه دنده ذوزنقه ای به دلیل شکل ظاهری ، معمولاً در ساختمانها و انبارهای صنعتی استفاده می شود. پانل ذوزنقه ای در باسن و دره ها ضد آب است.

علاوه بر پانل های درز ایستاده ، پانل های از طریق بست (همچنین به آنها پانل R نیز گفته می شود) با اتصال دهنده های در معرض ، برای سیستم های کم شیب با شیب بیش از 2:12 (17 درصد) در دسترس هستند.

آنها باید سیستم های هیدروکینتیک در نظر گرفته شوند. این یک سیستم نسبتاً ارزان است. تا حد زیادی توسط سیستم های درز ایستاده جایگزین شده است ، که مشکلات نشتی را که اغلب با نمایشگاه همراه هستند از بین می برد.

……  برای توضیحات بیشتر میتوانید با کار شناسان ما در شرکت پارس  موگر در ارتباط باشید  ……