موارد استفاده از سقف شیبدار

در دسته بندی : شینگل و تایل


در چه مواردی از سقف شیبدار استفاده میکنیم ؟

در این مقاله قصد داریم تا موضوع موارد استفاده از سقف شیبدار را بررسی کنیم. با ما همراه باشید. استفاده از سقف شیبدار برای سازه ما مناسب است یا نه؟ شاید برای همه ما این سوال پیش آمده باشد.
موارد استفاده از سقف شیبدار کجاست ؟سقف شیبدار دامنه كاربرد گسترده در ساختمانهاي صنعتي، آشيانه هواپيما، انبارهاي بزرگ و ساير ابنيه مشابه كه معمولاً دهانه بين ستونها و ديوارها از حد معمول بيشتر استو، دارد. به منظور احتراز از كاربرد تيرهاي بتني و آهني سنگين، از سقفهاي شيبدار استفاده مي‌كنند. علاوه بر موارد فوق در مواقعي كه سقف ساختمان مورد استفاده طبقات بعدي قرار نمي‌گيرد، ممكن است به دلايل گوناگون از اين نوع سقف استفاده شود. در مناطق سردسير و كنار دريا كه نزول برف و باران زياد است، اجراي اين سقف باعث مي‌شود كه برف و باران به راحتي از لوله ناودان يا لبه سقف به خارج ريخته و احتياج به برف‌روبي نداشته باشند.
**** شینگل تنها انتخاب کشور های مدرن دنیا برای نصب سقف های شیبدار ****

چرا سقف های شیبدار دارای اهمیت زیادی هستند ؟

سقفهاي شيبدار در مقايسه با سقفهاي مسطح به مواظبت كمتري احتياج دارند و اجراي آنها از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه است. علاوه بر اينها در برخي از نقاط ممكنست ورقهاي پوششي به عنوان عايق رطوبت روي سقفهاي شيبدار بتني يا طاق ضربي قرار گيرند. در مورد اخير بيشتر از ورقهاي آزبست و سيمان استفاده مي‌شود.
طبقه‌بندي سقفهاي شيبدار و پوشش آنها تقسيم‌بندي سقفهاي شيبدار از لحاظ سازه سقف، طرق شيب‌بندي و نوع پوشش روي خرپا به شرح زير است: طبقه‌بندي با توجه به جنس مصالح سازه سقف پوششهاي شيبدار معمولاً روي خرپاهاي فلزي يا چوبي قرار مي‌گيرند، علاوه بر خرپا در برخي از موارد ممكن است اين پوششها روي سقفهاي بتني شيبدار و يا طاق ضربي نيز قرار گيرند. طبقه‌بندي با توجه به شيب‌بندي سقف اين پوششها مي‌توانند با شيب يكطرفه، دو طرفه و يا به صورت دندانه اره باشند كه نوع اخير بيشتر در كارخانجات و براي استفاده از نور كاربرد دارد. انواع ديگري نيز وجود دارد كه كمتر متداول بوده و از ذكر آنها خودداري مي‌شود….

مهم ترین ویژگی های سقف شیبدار

سالم ماندن سقف ویلا
سقف شیبدار از ورود برف و باران جلوگیری کرده و به راحتی از لوله ناودان یا لبه سقف به خارج ریخته و احتیاج به برف‌روبی ندارند.
برای ویلاهایی که طبقات کمی را دارا هستند سقف شیبدار بهترین گزینه است.
علاوه بر این موارد دارای زیبایی منحصر بفردی میباشد.
امیدواریم در این مقاله به خوبی موارد استفاده از سقف شیبدار را عنوان کرده باشیم.
پارس موگر شرکتی معتبر در زمینه نصب و اجرای سقف های شیبدار

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

www.pfpi-co.com

درباره ما

ما متخصص بام شیبدار و نمای ساختمان هستیم . گروه پارس موگر با بیش از دو دهه فعالیت درخشان برای اولین بار در کشور با برخورداری کامل از دانش فنی و مهندسی ساختمان در زمینه بام شیبدار و نما ساختمان توانسته است به عنوان تنها مجموعه ی تخصصی مهندسی اجرای بام شیبدار و نما در سراسر کشور شناخته شود.ما به طراحی و اجرای انواع پروژه های سقف شیبدار کاملا مسلط هستیم .

اشتراک گذاری این مطلب

برچسب ها: اجرای-بام-شینگل, اجرای-سقف-کینگستون, اجرای-شینگل-آسفالت, سقف-شیروانی,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا کد ضد ربات *